Forum  Strona Główna
 
 FAQFAQ   FAQSzukaj   FAQUżytkownicy   FAQGrupy  GalerieGalerie   FAQRejestracja   FAQProfil   FAQZaloguj 
FAQZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   
Rozdział 19 - Silver Doe - Srebrna Łania

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Streszczenia rozdziałów
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalos
Administrator



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 134
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 11:12, 23 Lip 2007    Temat postu: Rozdział 19 - Silver Doe - Srebrna Łania

Była śnieżna noc. Hermione zdawało się, że ktoś ich obserwuje z ciemności i zaproponowała że możę lepiej ukryć się pod pelerynką niewidką. Byli bardzo zmęczeni, ostatnio mało sypiali. Żałowali że nie spędzają świąt w norze. Wiele razy mieli wrażenie, że ktoś się obok aportuje. W końcu ukazał im się patronus w kształcie srebnej łani, które ktoś wystrzelił żeby im pomóc.
(****Tak na marginesie - wcześniej Harry w ministerstwie odzyskał medalion-horkrux i teraz nosi go na szyi)
W ciemności widzieli jakiegoś umykającego mężczyznę, a potem znaleźli .... leżący na ziemi miecz Godryka Gryfindora! Harry zawołał "Accio miecz" - i nic. Próbował go podnieśc, ale nic z tego. Przypomniał sobie słowa, że tylko prawdziwy Gryfon może go podnieść. A więc... co by to miało znaczyć?
Ktoś nadchodzi, Harry kryje się miedzy drzewami. Ael to tyklo Ron, który stanowczo twierdzi, że ta łania to nie jego sprawka ((*** słowo "Doe" znaczy nie tylko łania, ale i królica... łania wydaje mi się lepsza, ale któż może wiedzieć jak to będzie w wersji oficjalnej Wink
Miecz Godryka podnosi Ron. Harry otwiera medalion. Zaczyna z niego przemawiać głos, który kusi Rona, odwołuje się do jego marzeń i kompleksów, itp, zjawa z medalionu przybiera nawet postać Hermiony. Udaje im się to pokonać dzięki mieczowi Godryka. Hermiona zastanawia się, jak Ron znalazł ją i Harrego. Okazuje się że za pomocą Deluminatora, który dostał od Dumbledore'a w spadku.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Hermiona
Administrator



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 81
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Jastrowie

PostWysłany: Śro 18:33, 25 Lip 2007    Temat postu:

Na polski imie Hermione pisze się Hermiona ale to już szczegół Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
michalos
Administrator



Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 134
Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 18:37, 25 Lip 2007    Temat postu:

masz racje. ale wiesz, jak tak dlugo czytalam kiedys po angielsku, to nawet potem zamiast mam 17 lat powiedzialam "jestem 17" Very Happy bo wbilo mi sie w umysl angielskie i'm 17 Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Aranel Inglorion
Trzeci rok w Hogwarcie



Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 41
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Las Nocy

PostWysłany: Czw 23:36, 26 Lip 2007    Temat postu:

hmm... tak mnie zastanawia fakt, że HP nie mógł podnieść miecza... czyżby przypadała jego kolej na noszenie medalionu - horkruksa i przez to nie był "w pełni" gryfonem? Smile

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
czarna_lapa
Piąty rok w Hogwarcie



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 126
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: z wielkiego Świata;-)/ Poznań

PostWysłany: Pią 11:53, 27 Lip 2007    Temat postu:

Mi też się wydaje, że to wina tego medalionu, Harry nosił go przy sobie, a medalion był ślizgoński.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Streszczenia rozdziałów Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Style edur created by spleen & Programy.
Regulamin